بیمارستان عسکریه اصفهان

ماموگرافی

ماموگرافي نوعي تصويربرداري از پستان است كه براي كشف زود هنگام سرطان پستان انجام ميشود. همه زنان 40 سال به بالا بايد يك بار ماموگرافي انجام دهند چنانچه جواب ماموگرافي طبيعي بود دو سال بعد ماموگرافي را تكرار كنند. زنان زير 40 سال نيز جهت چكاپ مي توانند به واحد غربالگري پستان در قسمت درمانگاه تخصصي بيمارستان عسكريه اتاق 16 مراجعه فرمايند و توسط پزشك معاينه شوند . در شرايط خاص ماموگرافي در بانواني كه كمتر از 40 سال سن دارند هم انجام مي شود.
ماموگرافي با استفاده از اشعه ايكس انجام مي شود و با سونوگرافي از لحاظ دستگاه و تكنيك فرق دارد؛ بنابراين سونوگرافي پستان نمي تواند و نبايد جاي ماموگرافي را بگيرد.
قبل از انجام ماموگرافي لازم است پستانها و زير بغل كاملا تميز شود و از مواد ضد عرق، اسپري ، مام و عطر استفاده نگردد، زيرا اين مواد مي توانند باعث اشتباه در تفسير ماموگرافي ميگردد. (براي اين كار بهتر است استحمام كرده و زير بغل و پستانها با ليف و صابون به خوبي شسته شود)
بيمارستان تخصصي عسكريه اصفهان داراي دستگاه ماموگرافي ديجيتال بوده و امكان استفاده از آن را در محيطي امن و آرام براي كليه بانوان فراهم كرده است .
براي دريافت نوبت جهت انجام ماموگرافي مي توانيد حضوري از ساعت 7 صبح تا 7 عصر به بخش راديولوژي مراجعه كرده و يا با شماره تلفن 32922181 در ساعتهاي ذكر شده تماس حاصل فرماييد.