بیمارستان عسکریه اصفهان

مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی

مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی)

 این بیماران حدودا تا ۶ ساعت بعد از عمل نباید چیزی میل کنند و بستری می مانند و به دلیل داروهای بیهوشی حرکات معده و روده کند است و چناچه شما چیزی میل کنید باعث بروز حالت تهوع و استفراغ می شود. حدودا ۶ ساعت بعد از عمل ابتدا کمی آب می آشامید اگر چنانچه مشکلی نداشتید یک ربع بعد مختصری آب میوه خواهید آشامید .۵-۶ ساعت بعد از عمل که مریض هوشیاری کامل بدست اورد  و تحمل مصرف مایعات داشت مرخص می شود.   از روز دوم  می توانید از غذاهای نرم استفاده کنید و از روز سوم به بعد هر چه خواستید می توانید میل کنید.

– باید تا 24 ساعت از کمپرس سرد متناوب روی گونه ها و اطراف بینی  استفاده کنید. این کار باعث می شود ورم و کبودی شما به حداقل برسد.

– دراز کشیدن بعد از عمل باعث تورم بینی شما می شود لذا سعی کنید بعد از عمل فقط در حد معمول دراز بکشید. وزیر سر شما بالا باشد.

– از روز سوم به بعد کارهای سبک مثل کارهای سبک منزل، کارهای اداری، کار با کامپیوتر و… بلامانع است.

–در صورتی که بعد از عمل آتل سیلیکونی روی بینی شما باشد  یا  اینکه بینی به روش بسته عمل شده باشد جهت خارج نمودن مش داخل بینی بعد از عمل بایستی به پزشک خود  مراجعه نمایید و باید مراقب باشید در طی این مدت پانسمان روی بینی شما خیس نشود لذا برای استحمام باید به وسیله دوش دستی از گردن به پایین را بشویید و بعد بخوابید تا شخص دیگری موهای شما را بشوید بدون اینکه پانسمان شما خیس شود.

– جهت تسکین درد بعد از عمل فقط از استامینوفن ساده یا کدئینه به عنوان مسکن استفاده نمایید و از خوردن داروهایی مثل بروفن، ایندومتاسین، آسپرین و… اجتناب کنید.

– درد، کبودی و خونریزی بعد از عمل به فاکتورهای متعددی وابسته است. یکی دو روز اول ممکن است کمی کبودی داشته باشند ولی با گذشت زمان کبودی بهتر می شود.

– بعد از عمل، زیر بینی شما گاز کوچکی گذاشته می شود که چنانچه خونابه ای از بینی شما خارج شود توسط این گاز جذب شود. بهتر است که پانسمان را در صورت خونی شدن تعویض کنید اما پانسمان روی بینی را دست نزنید..

– تا وقتیکه آتل را بر نداشته ایم باید از لباسهایی استفاده کنید که از جلو توسط دگمه یا زیپ باز می شوند و برای پوشیدن آن لازم نباشد از روی سر کشیده شوند.