بیمارستان عسکریه اصفهان

تجربه مثبت

 

تآثیر استفاده از جدیدترین روش های درمان زخم پای دیابتی در پیشگیری از قطع عضو بیمار در بیمارستان تخصصی عسکریه

مطالب زیر به قلم بيمار خانمی 53 ساله كه سابقه بيماري ديابت داشته اند نگارش شده است و تجربیات واقعی ایشان می باشد.
از حدود يكسال پيش دچار زخم در كف پا شدم و اين زخم به سرعت پيشرفت کرد. براي درمان به پزشكان و مراكز درماني موجود در اصفهان مراجعه نمودم ولي متاسفانه درمان هاي رايج نتيجه اي در بر نداشت و نظر تیم پزشکی قطع عضو از زير زانو بود که اين تصمیم موجب نگراني شدید من و خانواده ام شد لذا از ادامه درمان منصرف شدم و به توصیه اطرافیان مدتي به درمان هاي خانگي پرداختم تا اينكه حدود سه ماه قبل به طور اتفاقي به اورژانس بيمارستان عسكريه مراجعه و جهت كنترل قند خون در سرويس داخلي بستري شدم. در زمان بستري، زخم پايم كه بسيار وسيع شده بود توسط متخصص ارتوپدي و كارشناس زخم بیمارستان ويزيت و پس از جراحي و برداشتن بافت هاي مرده، ترميم زخم زير نظر پزشك داخلي ، عفوني و تيم پانسمان شروع و چند روز بعد از بيمارستان مرخص شدم. به توصیه تیم درمانی ادامه درمان را به صورت سرپايي پيگيري و پس از گذشت سه ماه درمان سرپایی که زیر نظر کارشناس زخم بیمارستان انجام شد مجدداً در بيمارستان بستری و تحت جراحي گرافت پوستي و بستن زخم پا قرار گرفتم كه خوشبختانه اين عمل نيز با موفقيت انجام و پس از يك روز در تاريخ 22 اذرماه مرخص شدم.
اکنون و به ياري خدا و پس از كشيدن بخيه ها می توانم با پاي خود راه بروم. برخود لازم می دانم که مراتب تشکر صمیمانه خود از پزشکان بیمارستان عسکریه و بخصوص کارشناس محترم زخم این مرکز را اعلام دارم.
لازم به ذكر است يكي از عواملي كه درباره این گونه بیماران مهم می باشد میزان هزينه هاي سنگینی است که درمان، مراقبت و پیگیری ها به دنبال دارد كه به لطف خدا توانستند با كم ترين هزينه سلامت خود را مجدداً به دست آورند و از معلولیت ایشان به صورت قطعی پیشگیری شد.