بیمارستان عسکریه اصفهان
راه اندازی خدمات زایمان در آب بیمارستان عسکریه بیمارستان دوستدار کودک افتتاح واحدهاي VIP زايمان طبيعي تجربه ای متفاوت از سلامتی و آرامش در بخش VIP ارائه خدمات تخصصی 24 ساعته در اورژانس آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی MRI بیمارستان تخصصی عسکریه اصفهان

راه اندازی خدمات زایمان در آب

خاطره ای ماندگاراز یک زایمان به یاد ماندنی ...

بیمارستان عسکریه بیمارستان دوستدار کودک

افتتاح واحدهاي VIP زايمان طبيعي

امكان حضور همراه در تمام مراحل زايمان

تجربه ای متفاوت از سلامتی و آرامش در بخش VIP

ارائه خدمات تخصصی 24 ساعته در اورژانس

آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی

راه اندازی خدمات تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق

MRI

خدمات پیشرفته تصویربرداری پزشکی

بیمارستان تخصصی عسکریه اصفهان

باوری نو در ارائه خدمات سلامت

ویتامین دی و پیشگیری از بیماری ها

خیلی وقت ها از بزرگتر ها شنیده ایم که در زمان گذشته علی رغم کمبود امکانات بسیاری از بیماری ها وجود نداشته و مردم زندگی سالم تری داشته اند .در مورد درست یا غلط بودن این ادعا بحث های زیادی وجود دارد ولی به جرات می توان گفت که کمبود ویتامین D به خصوص در شهرهای صنعتی یکی از مشکلات مردم است که متاسفانه بسیاری از آن اگاهی ندارند. ویتامین D از جمله ویتامین‌هایی است که دریافت آن از طریق منابع غذایی، نورآفتاب و مکمل‌های غذایی از دوران کودکی تا کهولت برای تداوم سلامت ضروری است. امروزه مردم خیلی کمتر از گذشته در معرض نور آفتاب قرار می گیرند و با توجه به مشکلات آلودگی هوا نیز قرار گرفتن زیاد در نور آفتاب نیز توصیه نمی شود بنابراین طبیعی است که اگر تغذیه مناسب نداشته باشیم با کمبود ویتامین D مواجه می شویم پس لازم است در مورد این یتامین بیشتری بدانیم.
ویتامین دی و پیشگیری از بیماری ها
ویتامین D باعث استحکام استخوان ها می شود هم چنین این ویتامین در برابر دیابت ، سرطان ، آترواسکلروز ،بیماری های قلبی و افسردگی فرد را حفاظت می کند .محققان میگویند که ویتامین D از نور خورشید ، مواد غذایی و مکمل های غذایی بدست می آید .
ویتامین D باعث افزایش استقامت استخوان ها می شود
ویتامین D از زمان جنینی تا پیری نقش عمده ای در حفاظت از استخوان ها دارد . کودکان هم به ویتامین D برای جلوگیری از نرمی استخوان نیاز دارند .
ویتامین D و بیماری ام اس
بیماری ام اس به سلسله اعصاب صدمه می زند . مطالعات جدید نشان می دهد که کمبود ویتامین D می تواند به بروز ام اس کمک کند.
ویتامین D و دیابت
مطالعات نشان می دهد ارتباط معناداری بین سطح پایین ویتامین D و دیابت و سطح قند خون وجود دارد .اما بررسی ها این را که مصرف مکمل های ویتامین D باعث عدم ابتلا به دیابت می شود را نشان نداده است .
کاهش ویتامین D و افسردگی
ویتامین Dدر رشد و تکامل مغزی نقش عمده ای دارد . برخی از تحقیقات نشان می دهد که سطح بالایی از ویتامین D باعث کاهش علایم افسردگی می شود .
چه غذاهایی حاوی ویتامین D می باشد ؟
بسیاری از غذاهایی که ما می خوریم به صورت طبیعی ویتامین D ندارند . ماهی آزاد ، سالمون و بسیاری از ماهی های دیگر سرشار از ویتامین D است . مقادیری ویتامین D در زرده تخم مرغ ، جگر گوسفند ، شیر یافت می شود .
مکمل های ویتامین D
بسیاری از افراد تمایل دارند که مکمل های ویتامین D را مصرف کنند . مکمل های ویتامین D میزان ویتامین D را در خون بالا می برند.برای مصرف ویتامین D حتما با پزشک خود مشورت کنید زیرا مصرف زیاد ان موجب مسمویت می شود.
چگونه کمبود ویتامین D را تشخیص بدهیم؟
در بسیاری از افراد کمبود ویتامین D با خوردن غذا و مکمل های غذایی جبران نمی شود و گاهی اوقات حتی کمبودهای شدید ویتامین دی علایم واضحی دیده نمی شود و تشخیص دقیق و قطعی با انجام ازمایش خون امکان پذیر است

سلامتی برای همه

سلامتی برای همه (phone)