قرارداد خرید تجهیزات پزشکی

 • فی مابین غرفه بیمارستان تخصصی عسکریه (ع) به نمایندگی بیمارستان به نشانی اصفهان – خیابان سروش – بیمارستان تخصصی عسکریه تلفن : 32929 – 32250041 و دورنگار 32255891 که از این پس در این قرارداد خریدار نامیده می شود از یک طرف و
 • که از این پس دراین قرارداد فروشنده نامیده می شود با شرایط ذیل منعقد می گردد که پس از امضاء طرفین ، لازم الاجراء می باشد.
 • ماده 1 ) موضوع قرارداد :

 • موضوع قرارداد عبارت است از تهیه و تحویل پروتزهای درخواستی و مورد نیاز بیماران بیمارستان عسکریه (ع) طبق بند 9-6 همین قرارداد
 • ماده 2 ) مدت قرارداد :

 • به مدت یکسال کامل شمسی بوده که پس از آن با توافق طرفین و برابر مقررات قابل تمدید می باشد.
 • ماده 3 ) محل اجرای قراداد :

 • محل تحویل اقلام خریداری شده غرفه تجهیزات پزشکی بیمارستان خواهد بود.
 • ماده 4 ) مبلغ قرارداد :

 • مبلغ هر فاکتور با احتساب معافیت بر مالیات بر ارزش افزوده طبق بند 9 ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده که پس از تائیدیه کارشناس تجهیزات پزشکی بیمارستان براساس قیمت های مندرج در سایت وزارت بهداشت و درمان در ستون قیمت فروش به مراکز درمانی محاسبه و دو ماه بعد پس از کسر 5% تخفیف از طرف بیمارستان به صورت یک جا به فروشنده پرداخت خواهد گردید . ضمنا در خصوص تجهیزات پزشکی که در سایت IMED درج نشده است بعد از کارشناسی قیمت پیشنهادی فروشنده و عرف بودن آن در بازار با 10% تخفیف فقط از این اقلام و نه کل فاکتور به بیمارستان تعلق می گیرد.
 • ماده 5 ) اسناد مورد نیاز جهت پرداخت وجه خرید :

 • 1- 5- لیست کالای خریداری شده ( فاکتور فروشنده )
  2- 5- فرآیند درخواست ، تحویل و صدور قبض انبار
 • ماده 6 ) تعهدات فروشنده :

 • 1- 6- فروشنده متعهد است اقلام درخواستی خریدار را براساس قیمت های مندرج فاکتور ارائه شده به خریدار تحویل و ارائه دهد.
  این قیمت ها تا پایان مدت قرارداد معتبر است ( هرگونه افزایش قیمت در صورتی مجاز می باشد که مورد تائید سایت وزارت بهداشت باشد )

  تبصره 1: در مواردی که قیمت اقلام درخواستی بیمارستان در سایت IMED درج نشده است فروشنده متعهد می گردد اصل فاکتور خرید خود را به بیمارستان ارائه نماید.
  تبصره 2: در مواردی که قیمت اقلام درخواستی بیمارستان در سایت IMED درج نشده است و فروشنده از شرکت های وارد کننده می باشد، فروشنده متعهد می گردد جهت اقلام درخواستی بیمارستان از شرکت صادر کننده درخواست فاکتور نماید تا به بیمارستان ارائه دهد.
  تبصره 3: در صورتی که فاکنورهای فروشنده به هر دلیل توسط سازمان های بیمه گر تائید نشود، بیمارستان می تواند تا زمان تائید سازمان های مرتبط از پرداخت فاکتور فروشنده جلوگیری کند.

  2- 6 – فروشنده متعهد است اقلام درخواستی را که به شکل قانونی با مجوز اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وارد شده باشد تهیه نماید . در این راستا فروشنده متعهد است تعرفه دقیقاً براساس تعرفه قید شده در سایت وزارتخانه بوده و در صورت بروز هرگونه اشکال قانونی فروشنده مسئول و پاسخگو خواهد بود.
  3- 6- فروشنده متعهد است در مدت قرارداد ، پشتیبانی ست ها اعم از تهیه لوازم جدید یا تعویض قطعات آسیب دیده را در مورد ست های امانی نزد خریدار انجام دهد.
  4- 6- فروشنده متعهد است اقلام خریداری شده را در زمان تعیین شده در اختیار خریدار قرار دهد به صورتی که در روند سرویس دهی به بیماران موضوع قرارداد خللی وارد نیاید.
  5- 6- پرداخت کلیه کسورات قانونی مربوط به فروش به عهده فروشنده است.
  6- 6- فروشنده متعهد می گردد در تمام مدت قرارداد(شامل مدت پشتیبانی و گارانتی) مسئولیت هرگونه نقص ناشی از ساخت یا تولید تجهیزات پزشکی بکار رفته در بدن بیماران و یا عدم انطباق تجهیزات ارائه شده به بیمارستان با فاکتور ، را بپذیرد و خسارات ناشی از آن را پس از تائید کارشناسان ذیربط و ذیصلاح از طریق بیمه طرف قرارداد خود جبران نماید.
  7- 6- فروشنده با امضاء این قرارداد اقرار می نماید که از هرگونه ارتباط مستقیم با پزشک و بیمار خودداری نموده و ضمن اطلاع کامل از مفاد آئین نامه پیشگیری و مبارزه با سوء استفاده مالی برمفاد قرارداد پایبند باشد .
  8- 6-فروشنده متعهد می گردد در طول مدت قرارداد ، مورد تائید سایت IMED باشد که در صورت خروج از سایت IMED به هر دلیل، بیمارستان می تواند هزینه های پرداخت نشده به شرکت را تا ورود مجدد شرکت به سایت IMED نزد خود نگه دارد.
  9- 6- فروشنده
 • می باشد.
  10- 6- در صورتی که فاکتور های فروشنده به هر دلیل مورد موافقت مراجع مرتبط قرار نگرفت، خریدار حق دارد ردیف کالاهای مورد نظر را از فاکتور فروشنده حذف کند و فروشنده فاکتور جدید برای خریدار صادر نماید.
  11- 6- طبق نامه شماره 8574/7/12پ مورخ 17/09/1398 معاون محترم درمان اصفهان، ارائه مدارک زیر جهت نیروهای اعزامی فروشنده به اتاق عمل بیمارستان الزامی می باشد. لذا فروشنده متعهد می گردد جهت کلیه نیروهای اعزامی خود مدارک زیر را نهایتاً تا اولین روز ورود به اتاق عمل بیمارستان تهیه و به واحد امورقراردادهای خریدار ارائه دهد.

  1) کارت شناسایی عکس دار برای پرسنل مربوطه
  2) تصویر مدرک تحصیلی (الزاماً یکی از رشته های کارشناس اتاق عمل و یا پرستاری)
  3) تصویر گواهی دوره های آموزشی گذرانده شده را در ارتباط با مسئولیت مربوطه
  4) تصویر گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد کارشناس اعزامی شرکت به مراکز درمانی
  5) تست های سلامت HIV و HBS-AB و HBS-AG (در بازه زمانی یکساله)

  12- 6- نظر به الزام اطلاع کامل و دقیق خریدار از قیمت اقلام و پروتزهای مورد استفاده شده جهت بیماران بابت درج در صورتحساب بیمار و از طرفی با توجه به الزام بیمارستان به ترخیص بیمار در اسرع وقت به دلیل شرایط بیماری کرونا، لذا مقتضی است آن شرکت محترم بلافاصله پس از اتمام عمل جراحی مربوطه، نسبت به ارائه فاکتور آن اقدام نماید. چنانچه حداکثر تا روز بعد از عمل (ابتدای ساعت اداری) نسبت به ارائه فاکتور مربوطه اقدام نگردد وجه اقلام استفاده شده به دلیل عدم آگاهی از قیمت آن در صورتحساب بیمار درج نخواهد گردید و متعاقب آن نیز وجه آن فاکتور به آن شرکت محترم قابل پرداخت نخواهد بود.
 • ماده 7 ) تعهدات خریدار :

 • 1- 7- خریدار متعهد است مبلغ فاکتورهای اقلام خریداری شده را در 45 روز حداکثر با یک ماه تاخیر به فروشنده پرداخت نماید.
  2- 7- مبالغ بدهی خریدار به فروشنده
 • واریز می گردد که مورد تایید فروشنده می باشد.
  3- 7-خریدار متعهد می گردد در صورتی که پس از تحویل اقلام امانی ، خسارتی در حین استریلیزاسیون وارد گردد تامین خسارت نماید و استریلیزاسیون وسایل بر عهده خریدار می باشد.
 • ماده 8 ) فروشنده بدون موافقت و اجازه کتبی خریدار حق واگذاری قرارداد کلاً یا جزعاً را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگر ندارد.

 • ماده 9 ) در موارد زیر خریدار می تواند قرارداد را به صورت یکجانبه فسخ نماید.

 • 1- 9- تاخیر در تحویل موضوع قرارداد طبق درخواست کتبی بیمارستان به مدتی بیشتر از موعد توافق شده
  2- 9- واگذاری قرارداد به غیر بدون اجازه کتبی خریدار
  3- 9- انحلال شرکت طرف قرارداد
  4- 9- عدم رعایت مشخصات فنی و استاندارد مورد نظر سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی کشور
  5- 9- خروج فروشنده از سایت IMED به هر دلیل(اتمام قرارداد با شرکت تولید کننده و … )
  این قرارداد در نه ماده و 3 برگ و 2نسخه تنظیم گردیده که همگی حکم واحد دارند.
 • سیزده بعلاوه سه =